Адвокатський екзамен в Ілліної залишається найскладнішим професійним викликом, який мені довелося пройти в своєму професійному житті як правнику. До цього були університетські екзамени, захист дисертацької та адвокатський екзамен в Україні, а також дві дуже "насичені" екзаменаційні сесії на магістратурі в Чикаго-Кенті. Але навіть усі вони в своїй сукупності не зможуть "перевершити" за складністю двох-денний та дванадцяти-годинний Illinois Bar Exam, який весною 2019 року скадався із одного практичного завдання на підготовку документу правничого характеру (здається що "меморандуму"), написання шістьох ессе за формою IRAC (Issue, Rules, Application and Conclusion) з основ законодавтсва штату Ілліной та розв'язання 200 тестів з восьми основних галузей права (Constitutional Law, Contracts, Criminal Law, Criminal Procedure, Civil Procedure, Evidence, Real Property, and Torts). Я розпочав підготовку до цього екзамену восени 2017 року і мені вдалося його "пройти" лише з третьої спроби (перші дві були невдалі).
З повагою,
Максим Лоджук,
імміграційний адвокат Чикаго, Ілліной, США
У серпні 2016 року я отримав ідентифікаційну карту студента Чикаго-Кент коледжу права Іллінойського інституту технологій.
Так розпочався новий етап мого професійного розвитку як правника, проміжною ціллю якого було здобуття магістерського рівня юридичної освіти в США (LL.M. degree), а кінцевою - спроба здати адвокатський екзамен в Ілліної. Рік до цього я був слухачем Школи американського права у Львові - спільного проекту Чикаго-Кенту та юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.
Магістерська програма в Чикаго-Кенті була мені також цікавою як екс-викладачу права, доценту кафедри загальнотеоретичної юриспруденції Національного університету "Одеська юридична академія" (2015-2016), оскільки дозволило порівняти організацію навчального процесу та методологію викладання правничих дисциплін в українській (одеській) та американській (чиказькій) школах права.
З повагою,
Максим Лоджук,
імміграційний адвокат Чикаго, Ілліной, США
Кандидат юридичних наук (або "доктор філософії") - це мій крайній освітньо-науковий рівень вищої освіти в Україні.
У вересні 2014 року я захистив дисертаційне дослідження, підготовлене мною за період трьохрічного навчання в аспірантурі Національного університету "Одеська юридична академія" під науковим керівництвом "каменяра" загальнотеоретичної юриспруденції Заслуженого юриста України, доктора юридичних наук, професора Юрія Оборотова.
Предметом мого дисертаційного дослідження було правове регулювання діяльності юридичних клінік в Україні.
У моєму домашньому архіві зберігаються також дипломи бакалавра права (2009) та магістра права (2010) Одеської національної юридичної академії (обидва "з відзнаками").
У жовтні 2012 року, після складення адвокатського іспиту в Одесі, отримав відповідне свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю в Україні.
З повагою,
Максим Лоджук,
імміграційний адвокат Чикаго, Ілліной, США
Навчання в аспірантурі Національного університету "Одеська юридична академія" (2010-2013) нічим особливим не відрізнялося від мого студентського життя. До обіду я готувався до складання кваліфікаційних іспитів, "сидів" над написанням наукових статей по тематиці моєї дисертації або "бігав" по судових засіданнях у справах моїх "клінічних" клієнтів зі студентського періоду, інтереси яких я продовжував представляти але уже в статусі "повноцінного" юриста та на "платній" основі. Після обіду я виконував обов'язки аспіранта-куратора ЮК, а з весни 2011 року був призначений на посаду в.о. завідувача цієї ЮК. Надвечір, я приступав до виконання моїх обов'язків як помічника-консультанта депутата Одеської міської ради на громадських засадах, відповідального за діяльність Громадської приймальні та організацію депутатського прийому виборців.
Після отримання адвокатського свідоцтва (2012), я був запрошений моїми колегами-адвокатами до складу засновників Адвокатського об'єднання "Альтерра" (2013) та займався адвокатською практикою у вільний від "академічного" життя час, а після захисту дисертації - призначений на посаду доцента кафедри загальнотеоретичної юриспруденції та помічником декана факультету підготовки слідчих Інституту кримінальної юстиції Національного університету "Одеська юридична академія" (на громадських засадах).
Саме мій професійний розвиток, а періодами - і повноцінна "професійна деградація" в описаний вище період стали причиною пошуку мною виходу із так званої "зони комфорту".
З повагою,
Максим Лоджук,
імміграційний адвокат Чикаго, Ілліной, США
Працюючи над текстом своєї магістерської, а згодом і дисертації, в стінах одеської альма матері, я "опрацював" значну кількість праць українських правників, які були серед перших дослідників юридичних клінік та зіграли значну роль в їх появі та становленню в Україні у 2000-х роках. Тому мені було приємно зустрічатися із цими людьми на наукових заходах по всій Україні та брати участь разом з ними в обговоренні подальшого розвитку юридчних клінік в нашій державі. Надзвичайно приємно було представляти юридичну клініку Національного університету "Одеська юридична академія", яку я мав за честь очолювати у 2011-2015 роках, в правлінні Асоціації юридичних клінік України, яка на початку 2012 року "поновила" свою активну діяльність. Ця неприбуткова громадська організація об'єднувала представників усіх діючих юридичних клінік при вищих навчальних закладах, що здійснювали підготовку студентів-правників. Маючи так мало вільного від викладацької та адвокатської діяльності часу, особливо для неоплачуваної громадської роботи, нам вдалося реалізувати дуже багато важливих проектів: оновити стандарти діяльності юридичних клінік, розробити проект нової редакції Типового положення про юридичну клініку, відновити проведення національного етапу олімпіади серед студентів юридичних клінік з консультування клієнтів, заручитися підтримкою партнерів та спонсорів, установити контакти з міжнародними колегами, підготувати навчальний посібник (обкладинка на фото). Ми усі були дуже різними за характером людьми в правлінні Асоціації, що неодноразово призводило до конфліктних ситуацій, але нас усіх об'єднувало розуміння важливої ролі юридичних клінік в підготовці студентів-правників та набуття ними практичних навичок юриста.
З повагою,
Максим Лоджук,
імміграційний адвокат Чикаго, Ілліной, США
Наприкінці другого курсу навчання в Одеській національній юридичній академії, я вирішив спробувати себе одразу в двох видах діяльності студента-правника за межами безпосереднього навчального плану: 1) Студентському науковому товаристі (СНТ) та 2) Юридичній клініці (ЮК).
На той період часу (2007), СНТ було "реальним" самоврядуванням студентів усіх шести юридичних факультетів моєї "альма матері", які бажали займатися науково-дослідною діяльністю. Рада СНТ, як вищий керівний орган цього добровільного об’єднання студентів, була фактично єдиним "організаційним комітетом" усіх академічних конференцій студентів, аспірантів та молодих вчених, круглих столів, олімпіад та багатьох інших "нетрадиційних" форматів наукових заходів (моделі, дебати, брейн-ринги тощо). Члени Ради СНТ були "квазі-помічниками" проректора з наукової роботи професора Юрія Оборотова.
В свою чергу, ЮК тих часів являла собою повноцінну юридичну консультацію, в якій малозабезпечені мешканці Одеси та Одеської області отримували безоплатну юридичну допомогу від студентів-правників "під наглядом" викладачів-кураторів на чолі із завідувачем цієї ЮК кандидатом юридичних наук, доцентом Миколою Пашковським.
Саме в колективі студентів-однодумців із СНТ та ЮК робилися мої перші наукові "кроки" як молодого вченого та здобувалися основні практичні навички як майбутнього юриста, а професор Оборотов та доцент Пашковський назавжди стали моїми "менторами" (хоча я про це тоді ще не здогадувався)!!!
На фото - обкладинка моєї монографії з тематики дисертаційного дослідження, ідея про написання якого зародилася в стінах Юридичної клініки.
З повагою,
Максим Лоджук,
імміграційний адвокат Чикаго, Ілліной, США
We use cookies to analyze website traffic and optimize your website experience. By accepting our use of cookies, your data will be aggregated with all other user data.